Bács-Kiskun Megyei Kórház

a Szegedi Tudományegyetem

Általános Orvostudományi Kar

Oktató Kórháza

A Bács-Kiskun Megyei Kórház a térség és az ország legnagyobb kórházai közé tartozik. Az integrált intézmény jelenleg három városban, Kecskeméten, Kiskunfélegyházán és Kalocsán, 4 telephelyen működtet fekvőbeteg ellátást. Összesített ágyszáma 1220 aktív és 565 krónikus ágy, járóbeteg ellátásban hetente 4766 szakorvosi és 1008 nem szakorvosi órát teljesít. 13 szakmában és 16 szervezeti egységben a progresszív ellátás legmagasabb szintjén nyújtja az ellátást.

Bács-Kiskun megye legnagyobb ellátója, a dél-alföldi térség egyik egészségügyi súlypontja. A kórház évente mintegy 86 ezer fekvőbeteget lát el, míg a rendelőintézetekben az éves betegforgalom meghaladja a 2,3 milliót. A betegek gyógyulásáért közel 2500 fő dolgozik az Intézményben.

Az intézmény a Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar, a kecskeméti egészségügyi szakképzés oktatókórháza, a szegedi diplomás ápolóképzés gyakorlóhelye, 1994 óta az Egészségfejlesztő Kórház nemzetközi hálózatának tagja, ISO 9001:2008 illetve ISO 14001:2004 szabványok szerint tanúsított intézmény.

Az intézményben folyó szakmai munkát, valamint a gyógyító-megelőző tevékenységek sikerességét jól tükrözi, hogy a kórház 2004-ben és 2008-ban megkapta az Egészségügyi Minisztérium „Év kórháza” díjat, illetve a Házipatika magazin internetes szavazásán 2010-ben és 2011-ben „Az év kórháza” megtisztelő címet nyerte el.